0

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany polski aktor

Reklama

Bardzo smutna wiadomość obiegła media – nie żyje dobrze znany widzom TVP aktor – Krzysztof Kamiński, który występował między innymi w popularnym w swoim czasie serialu – „Pensjonat nad rozlewiskiem”. O śmierci aktora poinformował oficjalny profil Piotrkowa Trybunalskiego, w którym Krzysztof Kamiński urodził się i zmarł.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Reklama

Krzysztof Kamiński urodził się 19 kwietnia 1951 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Na początku lat 80. występował w Teatrze Powszechnym w Łodzi. W czasie stanu wojennego wyemigrował do Niemiec, skąd wrócił do Polski dopiero po upływie 25 lat.

W trakcie swojej kariery występował w znanych polskich filmach i również serialach. Sporą popularność przyniósł mu angaż do serii serialów Telewizji Polskiej– „Pensjonat nad rozlewiskiem”, „Cisza nad rozlewiskiem” i także „Nad rozlewiskiem”, gdzie wcielił się w postać pana Zdzisia.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Krzysztof Kamiński wystąpił również w filmach: „Prawda”, „Sztos 2”, „Orinoko”, „Piąte. Nie odchodź” i „Oczy mojego ojca”. Aktor wystąpił także w serialach: „Świat według Kiepskich”, „Komisja morderstw”, „Ranczo”, „Baron24” i również „Świat według Kiepskich”. Z kolei w 2013 roku Krzysztof Kamiński wystąpił w roli lektor w filmie dokumentalnym na temat Piotrkowa Trybunalskiego – „Piotrków wielokulturowy”.

Reklama

Nie żyje Krzysztof Kamiński

Wiadomość na temat śmierci Krzysztofa Kamińskiego pojawiła się na profilu w mediach społecznościowych Piotrkowa Trybunalskiego, z którym aktor był bardzo mocno związany przez sporą część swojego życia.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

W wieku 72 lat zmarł piotrkowski aktor, obdarzony magicznym głosem lektor oraz reżyser widowisk i spektakli plenerowych  Krzysztof Kamiński. Na pytanie – kim jest i jak go można przedstawić? – odpowiadał: „Jestem człowiekiem teatru”. Przez piętnaście lat związany był z Teatrem Powszechnym w Łodzi, skąd wyemigrował w stanie wojennym do Niemiec. Po dwudziestu pięciu latach emigracji – jak mówił „Teatr po prostu we mnie wybuchł”. Po powrocie do rodzinnego Piotrkowa Trybunalskiego zajął się tworzeniem autorskich spektakli i wielkich widowisk historycznych – czytamy.

Był twórcą cyklu płyt z poezją do muzyki filmowej Michała Lorenca, wydał m.in. wiersze (Norwida) oraz niezwykły zbiór poezji R.M. Rilke, T. Borowskiego i K. Przerwy Tetmajera pt. „Salome”. Był także autorem spektaklu „Miłość jest najważniejsza” z tekstami Karola Wojtyły i muzyką Michała Lorenca. Sztuka oprócz rodzimych pokazów wystawiana była także we Włoszech i Stanach Zjednoczonych – brzmi fragment wpisu na profilu Piotrkowa Trybunalskiego na Facebooku.

Źródło: Film Polski, Piotrków Trybunalski

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło również do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie także z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama