0

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Stacja przekazała przykrą wiadomość

Reklama

TVP za pośrednictwem swojej strony przekazało bardzo przykrą wiadomość – nie żyje legenda Telewizji Polskiej Stefan Mroczkowski, który w poznańskim oddziale Telewizji Polskiej pracował do 1995 roku. Łącznie przygotował ponad 150 programów rozrywkowych – czytamy w informacji przekazanej na stronie publicznego nadawcy.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Reklama

Stefan Mroczkowski urodził się 10 maja 1930 roku w miejscowości Zaniemyśl. Legenda Telewizji Polskiej był reżyserem  telewizyjnym. Odpowiadał za wyreżyserowanie filmu dokumentalnego „Kwiaty Polskie” z 1974 roku i produkcji o tej samej nazwie w wersji średniometrażowej z roku 1983. W obu przedsięwzięciach Stefan Mroczkowski odpowiadał także za scenariusz.

Młodość reżysera nie była łatwa. Z informacji przekazanych przez TVP wynika, że w trakcie II wojny światowej jego bliscy zostali aresztowani przez Niemców.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

Jego młodość przypadła na trudne lata okupacji. W 1942 roku jego bliscy zostali aresztowani przez Niemców. Za ukrywanie towarów handlowych sprzed wojny skazano ich na wyrok śmierci, który wykonano na gilotynie w poznańskim więzieniu na ulicy Młyńskiej. Osierocony Stefan przeżył wojnę dzięki rodzinie brata ojca, a traumatyczne wspomnienia pozostały w nim na zawsze – czytamy na stronie TVP.

Reklama

Nie żyje Stefan Mroczkowski

W roku 1956 reżyser rozpoczął pracę w Polskim Radiu w Poznaniu. Z kolei już roku później związał się z ośrodkiem poznańskiej telewizji.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje legenda polskiego sportu

W latach 70. i 80. reżyserowane przez niego programy rozrywkowe, takie jak „Alfabet rozrywki” czy „Kanał 5” zdominowały antenę krajową. Występowały w nich gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady, m.in. Violetta Villas, Eleni, Maryla Rodowicz czy Bohdan Smoleń. W poznańskim oddziale Telewizji Polskiej pracował do 1995 roku. Łącznie przygotował ponad 150 programów rozrywkowych – poinformowało TVP.

Reżyser zmarł 22 września. Jego pogrzeb odbył się we wtorek 3 października na cmentarzu na poznańskim Miłostowie.

Źródło: TVP

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama