0

Wstrząsająca wiadomość obiegła media. Nie żyje legendarny piosenkarz

Reklama

Przykra wiadomość obiegła media — nie żyje legendarny włoski piosenkarz Toto Cutugno. Największą popularność zyskał dzięki utworowi „L’Italiano”. Dla wielu był symbolem włoskiej piosenki za granicą. Z informacji podanych przez media wynika, że artysta zmarł w szpitalu w Mediolanie. W ostatnich latach miał wzmagać się z poważną chorobą.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Znana dziennikarka TVP nagle zniknęła. Pojawiły się zaskakujące informacje

Reklama

Toto Cutugno urodził się 7 lipca 1943 roku w Fosdinovo. Kilka miesięcy po narodzinach jego rodzina przeprowadziła się do La Spezii, gdzie jego ojciec musiał uzupełnić służbę wojskową jako marynarz. Cutugno był włoskim piosenkarzem i także kompozytorem muzyki POP. W 1980 roku zwyciężył w Festiwalu Muzyki Włoskiej.  Wygrał również 35. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbył się w 1990 roku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Już w czasach dzieciństwa wykazywał się sporym talentem muzycznym. Grywał między innymi na gitarze, perkusji, fortepianie i saksofonie. W wieku dziewiętnastu lat zdecydował się dołączyć do składu zespołu prowadzonego przez maestro Manusardi, z którym wyruszył w sześciomiesięczną trasę koncertową po Finlandii.

Reklama

Nie żyje Toto Cutugno

Jednak największą popularność w jego życiu przyniosła mu piosenka „L’italiano” zaczynającej się od słów „Lasciatemi cantare”. Wykonał ją między innymi na festiwalu piosenki w San Remo w 1983 roku. Nie udało mu się wówczas wygrać, lecz utwór prędko stał się bardzo popularny na całym świecie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Smutna wiadomość. Nie żyje znana polska aktorka

Łącznie w trakcie swojej kariery artystycznej nagrał 28 płyt, a w tym 18 studyjnych. W swoim kraju był uwiwlbiany przez Włochów i uchodził tam za symbol włoskiej piosenki poza granicami Włoch. Piosenkarz zmarł we wtorek w szpitalu w Mediolanie w wieku 80 lat. Toto Cutugno miał w ostatnich latach swojego życia wzmagać się z poważną chorobą.

Źródło: Wikipedia, TVN24

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama