0

Zamieszanie w TVP. Pojawiły się nowe nieoficjalne informacje

Reklama

Z nieoficjalnych informacji przekazanych przez portal „Wirtualne Media” wynika, że część dziennikarzy z wielu ośrodków TVP3 zostało „zwolnionych z obowiązku świadczenia pracy do czasu powrotu serwisów informacyjnych”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca decyzja ws. TVP. Jest reakcja z Pałacu Prezydenckiego

Reklama

W poprzednim tygodniu w mediach jednym z głównych tematów była sytuacja wokół mediów publicznych, a w tym przede wszystkim wokół Telewizji Polskiej. W środę po godzinie 11:00 przestał nadawać kanał informacyjny publicznego nadawcy — TVP Info. Nie działa także portal internetowy stacji. Po wejściu na stronę „tvp.info” jest przekierowanie na stronę „tvp.pl”.

Wcześniej minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję o odwołaniu prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z Klarenbachem? Dziennikarz opublikował niepokojące zdjęcie

– Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, posiadającego 100% akcji w Spółkach, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych odwołał 19 grudnia 2023 roku dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek – czytamy w komunikacie na profilu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na portalu społecznościowym „X”.

Z kolei w środę 27 grudnia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało komunikat szefa tego resortu – Bartłomieja Sienkiewicza ws. mediów publicznych.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z rządem Tuska? Pojawiły się nowe informacje

— W związku z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A – czytamy w komunikacie opublikowanym na portalu społecznościowym „X” (dawniej Twitter).

Reklama

Zmiany w TVP

Z informacji przekazanych przez wynika, że część dziennikarzy z wielu ośrodków TVP3 zostało „zwolnionych z obowiązku świadczenia pracy do czasu powrotu serwisów informacyjnych”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda TVP

Część dziennikarzy wielu ośrodków TVP3 poinformowano o tym, że zostali „zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy do czasu powrotu serwisów informacyjnych” – dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Z naszych informacji wynika, że w styczniu oddziały TVP mogą nadawać mniej regionalnych newsów niż do tej pory. Niektóre z nich cały czas publikują bieżące materiały w social mediach – czytamy na stronie portalu Wirtualne Media.

Serwis przytacza także słowa anonimowego dziennikarza, który powiedział, że są w gotowości pod telefonami.

Mamy być w gotowości pod telefonem. Nie wiemy kiedy nastąpi wznowienie newsów. Jeśli kogoś mieliby wyrzucić, to już to zrobiliby, więc raczej jesteśmy spokojni. Nie dadzą rady zwolnić wszystkich, a ostatnio coraz mniej słychać o osobach przechodzących do TVP – mówi Wirtualnemedia.pl dziennikarz, który pragnie zachować anonimowość.

Źródło: Wirtualne Media

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Reklama