0

Zamieszanie wokół Szymona Marciniaka. Niesamowite co miał zrobić Zbigniew Boniek

Reklama

Zbigniew Boniek maczał palce w opanowaniu sytuacji związanej z Szymonem Marciniakiem? Na temat znanego polskiego aktora zrobiło się głośno za sprawą zgłoszenia skierowanego do UEFA przez stowarzyszenie „Nigdy więcej”.

Szymon Marciniak niedawno został ogłoszony głównym arbitrem finałowego spotkania Ligi Mistrzów między Manchesterem City i Interem Mediolan. Jednak sporo zamieszania wywołało zgłoszenie stowarzyszenia „Nigdy więcej” do UEFA.

Reklama

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

W krótkim czasie w mediach pojawiło się wiele spekulacji, które nawet wskazywały na to, że Polakowi może zostać odebrana możliwość poprowadzenia finałowego spotkania najważniejszych rozgrywek piłkarskich nie tylko w Europie, lecz również na świecie. Tak na szczęście się nie stało.

Z najnowszych informacji wynika, że Szymon Marciniak będzie arbitrem finałowego spotkania Ligi Mistrzów między Manchesterem City i Interem Mediolan. Oświadczenie w sprawie Polaka wydała UEFA.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor i gwiazda popularnego serialu

UEFA dokładnie zbadała zarzuty dotyczące udziału Szymona Marciniaka w wydarzeniu zorganizowanym w Katowicach. Zarzuty te traktowane są przez UEFA i całe środowisko piłkarskie z najwyższą powagą, ponieważ jednoznacznie odrzucamy wartości promowane przez grupę związaną z tą konferencją. Wczoraj zobowiązaliśmy się do zebrania wszystkich istotnych informacji i zażądaliśmy pilnych wyjaśnień w tej sprawie – czytamy.

Polecamy również: Na to czekali Polacy. Ujawniono wspaniałą wiadomość o występie Polski na Eurowizji (WIDEO)

Po dokładnym zbadaniu sprawy otrzymaliśmy od pana Marciniaka oświadczenie, w którym przeprosił i wyjaśnił swój udział w zdarzeniu. Uważamy, że udostępnienie tego oświadczenia ma kluczowe znaczenie, rozwiewa obawy – czytamy w oświadczeniu UEFA.

Reklama

Zbigniew Boniek pomógł Marciniakowi?

W mediach prędko pojawiła się informacja, że duże zasługi w opanowaniu sytuacji miał były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Boniek.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Dody w TVP. „Przejdzie do historii” (WIDEO)

Wszystko zmierzało ku potwierdzeniu tej decyzji. Wówczas jednak za telefon chwycił Zbigniew Boniek, wiceprezydent UEFA, wstawiając się za arbitrem i lobbując, by go nie zawieszać. Akcja ratunkowa trwała aż do dziś. Swoje musiał zrobić sam Marciniak – wydając oświadczenie. Pomogło też wstawiennictwo PZPN – informował dziennikarz Tomasz Włodarczyk.

Wymowny wpis opublikował również sam Zbigniew Boniek za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Miłego weekendu…. Spokojnie – napisał, dorzucając do tego dwie emotikony: kciuka uniesionego w górę oraz piłki.

Źródło: Eurosport, Meczyki

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany również w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama