0

Zaskakująca sytuacja na marszu opozycji. Wałęsa wściekł się na skandujący tłum [WIDEO]

Reklama

Lech Wałęsa przemawiał do tłumu, który zgromadził się w Warszawie w związku z marszem z okazji 4 czerwca. Jednak w pewnym momencie były prezydent przerwał swoje wystąpienie z powodu rozpoczęcia skandowania przez tłum hasła „Idziemy”. Po minie byłego prezydenta można wywnioskować, że nie za bardzo mu się to spodobało.

POLECAMY TAKŻE: Na to czekało wielu widzów TVP. Telewizja Polska ogłosiła wspaniałą wiadomość

Reklama

W sobotę 4 czerwca w Warszawie został zorganizowany marsz przez środowiska opozycyjne. Do wzięcia udziału w marszu zachęcał najbardziej lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk, który w jednym ze swoich ostatnich wpisów na Twitterze na ten temat napisał: — Jutro jest marsz siły i nadziei, nie bezradnej złości. Więc nie ma co przeklinać. Silni nie muszą – napisał polityk.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Głos w trakcie wydarzenia zabrał między innymi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski:

– Kiedy władza próbuje niszczyć demokrację, upolitycznić wszystkie niezależne instytucje, kiedy w praktyce wyprowadza nas z UE – wtedy musimy mówić o wolności, bo te wybory przed nami są właśnie o wolności! Mamy dość! – mówił były kandydat na prezydenta RP z 2020 roku.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

Do zgromadzonych przemówił także Lech Wałęsa.

– Jestem człowiekiem sukcesu tysiąclecia, tak mówią niektórzy. Chciałbym, abyście zrozumieli, na czym polegały nasze sukcesy. (…) Na wszystkie rzeczy, problemy i kłopoty patrzyłem z perspektywy praktyka. Sukcesy od samego początku układały się w sposób prosty. Nie powstałaby „Solidarność”, nie udałby się strajk w sierpniu 1980 r., jeślibym chciał teoretycznie zrealizować plan Bogdana Borysewicza – kontynuował dalej Lech Wałęsa.

Reklama

Lech Wałęsa na marszu 4 czerwca

W trakcie przemówienia Lecha Wałęsy zgromadzony tłum zaczął skandować hasło „idziemy”. Po minie byłego prezydenta można wywnioskować, że nie za bardzo mu się to spodobało. Po chwili 79-letni polityk postanowił powiedzieć:

– Jak nie chcecie słuchać, to dziękuję bardzo i wszystkiego dobrego – zwrócił się Wałęsa do tłumu. (Nagranie na końcu artykułu).

Polecamy również: Na to czekali Polacy. Ujawniono wspaniałą wiadomość o występie Polski na Eurowizji (WIDEO)

Z relacji na Instagramie posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz wynika, że swój udział w marszu zadeklarowali także cekebryci, wśród których są: Barbara Kurdej-Szatan, Daniel Olbrychski, Zbigniew Hołdys, Jerzy Kryszak, Krystyna Janda, Adam Bodnar, Igor Tuleya, Wanda Traczyk-Stawska, Jerzy Owsiak, Wojciech Mann.

 

Źródło: Twitter, Gazeta

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

 

Reklama