0

Zaskakujące słowa Morawieckiego. Chodzi o nowy rząd

Reklama

Premier Mateusz Morawiecki udzielił nowego wywiadu dla portalu Interia. W jego trakcie szef rządu Zjednoczonej Prawicy został między innymi zapytany o możliwość bycia w rządzie, na którego czele miałby stanąć jeden z polityków dzisiejszej opozycji. Odpowiedź Mateusza Morawieckiego na to pytanie wiele osób może mocno zaskoczyć.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Reklama

W październikowych wyborach parlamentarnych najwyższy wynik spośród wszystkich startujących ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami.

Jednak ostateczny podział mandatów tym razem nie dał możliwości formacji Jarosława Kaczyńskiego do tego, aby kolejny raz utworzyć samodzielny rząd w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja obiegła media. Chodzi o Kurdej-Szatan i TVP

Prawo i Sprawiedliwość w nowej kadencji polskiego będzie miało 194 posłów. Koalicja Obywatelska 157, Trzecia Droga tworzona przez Polskę 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe 65, Lewica 26, a Konfederacja 18 posłów. Jednak przed formalnym początkiem nowej kadencji Sejmu pojawią się informacje z obozu PiS o ewentualnej możliwości powołania rządu.

Reklama

Morawiecki o byciu w rządzie Kosiniaka-Kamysza

Sporo mówi się także o ewentualnych porozumieniach z Polskim Stronnictwem Ludowym, które weszło do Sejmu w ramach koalicji z Polską 2050 Szymona Hołowni. Mateusz Morawiecki w trakcie wywiadu z portalem Interia został zapytany o to, czy wyobraża siebie w rządzie, na którego czele stoi lider PSL – Władysław Kosiniak-Kamysz.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

Szef rządu Zjednoczonej Prawicy odpowiedział twierdząco, że „tak”. Następnie polityk został zapytany, czy jest to poważna propozycja.

Na dziś mamy propozycję, aby partia, która wygrała wybory – mogła stworzyć rząd. Jeśli to się nie uda, to pojawią się kolejne propozycje – odparł premier Mateusz Morawiecki w trakcie wywiadu dla portalu Interia.

Źródło: Interia

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły również mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał również nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama