0

Zaskakujące słowa polityka PiS do Hołowni. Nikt się tego nie spodziewał

Reklama

Spory rozgłos w mediach zyskały słowa, które wypowiedział Łukasz Schreiber z Prawa i Sprawiedliwości do nowego marszałka polskiego Sejmu — Szymona Hołowni.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Morawiecki zwrócił się do Hołowni. Padły zaskakujące słowa

Reklama

Nowa kadencja Sejmu już się rozpoczęła. Po ostatnich wyborach parlamentarnych polski Sejm jest zdecydowanie inny niż to miało miejsce jeszcze w poprzedniej jego odsłonie. Wybory, które odbyły się już ponad miesiąc temu wygrało Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami, lecz ostateczny podział mandatów tym razem nie dał możliwości ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego na utworzenie samodzielnego rządu.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje znany polski aktor

Z kolei ze stron opozycji do tej pory padały zdecydowane sygnały, że żadna z partii, które weszły do polskiego Sejmu nie jest zainteresowana wejściem w układ koalicyjny z Prawem i Sprawiedliwością. Z drugiej zaś strony liczba brakujących posłów jest na tyle spora, że raczej mało prawdopodobne jest to, aby Mateuszowi Morawieckiemu udało się przeciągnąć na swoją stronę pojedynczych posłów opozycji.

POLECAMY TAKŻE: Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

O braku posiadania przez Prawo i Sprawiedliwość wystarczającej ilości „szabel” w Sejmie świadczy także fakt wyboru na nowego marszałka Sejmu Szymona Hołowni z Polski 2050. To właśnie na jego temat w Sejmie wypowiedział się jeden z posłów PiS — Łukasz Schreiber.

Reklama

Łukasz Schreiber o Hołowni

Myślę, że warto zacząć od podkreślenia czegoś, co jest też istotne, że pan marszałek jednak przyniósł do tej Izby, w przeciwieństwie do ostatnich ośmiu lat, które słyszeliśmy z lewej strony sali, w przeciwieństwie do tej agresji, pogardy, także chamstwa w stosunku do pani marszałek (Elżbiety Witek – red.), do prawej strony Izby i to nie tylko werbalnego, do okupacji Izby, do rzucania w naszego lidera bucikami, do śmiecenia na tej sali, przyniósł pan kulturę – powiedział.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

Schreiber dodał, że „to jest bardzo dobra rzecz, która wymaga odnotowania”. – I ja za to osobiście dziękuję – dodał.

Jest tylko jedno „ale”, że te piękne słowa czasem rozmijają się trochę z czynami. I to jest rzecz, o którą chciałem do pana marszałka zaapelować. Bardzo pięknie pan mówi o nowych standardach, ale pozbawienie największego klubu parlamentarnego stanowiska wicemarszałka wprawdzie jest nowym standardem, ale chyba nie takim, do którego byśmy chcieli nawiązywać – powiedział.

Nagranie poniżej.

Źródło: TVN24, YouTube

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Reklama