0

Zaskakujące słowa przeciwnika Piotra Żyły. Mógł sobie te słowa odpuścić?

Reklama

Piotr Żyła już niemal tydzień temu został drugi raz w swojej karierze mistrzem świata na normalnej skoczni w Planicy. Polak tym samym obronił tytuł, który zdobył dwa lata temu na skoczni tego samego typu w Oberstdorfie.

Jednak po sobotnich zawodach w Planicy nie wszyscy wyrażali zadowolenie. Do tego grona można zaliczyć norwega Halvora Egnera Graneruda, który w mocnych słowach ocenił sobotnie zawody. Teraz odniósł się do nich w jednym z udzielonych wywiadów.

Reklama

POLECAMY TAKŻE: Magdalena Ogórek pokazała zdjęcie sprzed 20 lat. Fani mogą być w szoku (FOTO)

Piotr Żyła z pewnością ubiegły weekend może zaliczyć do jednych z najbardziej udanych w jego karierze. 36-latek obronił tytuł mistrza świata na normalnej skoczni, który dwa lata temu zdobył w Oberstdorfie. Jednak należy przypomnieć, że po pierwszej serii zawodów raczej mało osób stawiało na triumf polskiego skoczka.

Piotr Żyła po pierwszej odsłonie zawodów znajdował się dopiero na 13. miejscu. Jednak drugi skok Polaka doprowadził do olbrzymiego awansu w klasyfikacji zawodów, które ostatecznie 36-latek zakończył na pierwszym miejscu.

POLECAMY TAKŻE: Tomasz Kammel wbił szpilę TVN? Zaskakujące słowa prezentera TVP (WIDEO)

Jednak nie wszyscy patrzyli z takim pozytywnym nastawieniem na sobotni konkurs. Po zawodach padały między innymi komentarze na temat warunków wietrznych. Swoje przysłowiowe „pięć groszy” dołożył także Norweg Halvor Egner Granerud, który mówił o „parodii skoków narciarskich”.

Reklama

Piotr Żyła wygrywa. Norweg mówi o „parodii” i teraz tłumaczy

– Jedenaste miejsce jest rozczarowujące, ale nie mogę nic zrobić z pogodą i wiatrem. To parodia skoków narciarskich. Naprawdę szkoda, że takie rzeczy przydarzają się na mistrzostwach świata – stwierdził rozżalony Norweg.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Teraz w jednym z wywiadów postanowił odnieść się do swoich wcześniejszych słów.

— „Parodia” to było trochę za mocne określenie. Norweskie media są naprawdę dobre w wyciąganiu od ciebie negatywnych opinii. Myślę, że po wszystkim można przyznać, że zawody były dość fair. Niektórzy mieli dobry wiatr i oddali dobre skoki, ja nie. Jest, jak jest. Pozostanę przy tym, że miałem trudne warunki. Choć mogłem skoczyć jeszcze lepiej, gdybym pokazał swoje absolutnie najlepsze skoki. Wtedy dostałbym za nie o wiele więcej punktów i miał swoją szansę na lepszy rezultat – powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

Źródło: Interia, Sport

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama