0

Zaskakujące słowa z obozu prezydenta. Niektórzy będą zdziwieni

Reklama

Andrzej Duda prezydentem Polski jest od 2015 roku, kiedy to wygrał obie tury wyborów z ówczesną głową państwa — Bronisławem Komorowskim. Teraz na temat przyszłości prezydenta po zakończeniu jego ostatniej kadencji na tym stanowisku wypowiedział się szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastelarek.

POLECAMY TAKŻE: Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

Reklama

Andrzej Duda osiem lat temu wygrał wybory prezydenckie. W 2015 roku pokonał w obu turach urzędującego Bronisława Komorowskiego. W pierwszej turze na kandydata Prawa i Sprawiedliwości swój głos zdecydowało się oddać 34.76 proc. wyborców, a z kolei na Bronisława Komorowskiego niewiele mniej, bo 33.77 proc. Natomiast w drugiej turze Andrzej Duda uzyskał 51.55 proc. głosów, a z kolei urzędujący wówczas Bronisław Komorowski 48.45 proc.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

Z kolei w 2020 roku największym konkurentem Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich okazał się kandydat Koalicji Obywatelskiej, prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. W pierwszej turze wygrał Andrzej Duda zdobywając 43.5 proc. głosów, a z kolei drugi Rafał Trzaskowski – 30.46 proc. W drugiej turze ostatecznie zwyciężył Andrzej Duda zdobywając 51.03 proc. głosów wyborców. Natomiast Rafał Trzaskowski zdobył 48.97 proc. głosów.

Reklama

Andrzej Duda po zakończeniu kadencji

Na temat przyszłości prezydenta po zakończeniu jego ostatniej kadencji na tym stanowisku wypowiedział się szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastelarek.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja. Znany polityk odmówił Tuskowi?

Mastelarek odnosząc się do czasu po zakończeniu kadencji prezydenta Andrzeja Dudy, ocenił, że „mit 2015 r. i tego zwycięstwa, a także podtrzymania tego zwycięstwa w 2020 r., jest oczywisty, osiągnięcia tych 10 lat będą oczywiste”. — To Zjednoczonej Prawicy i PiS powinno zależeć na tym, aby w jakiś sposób zagospodarować te osiągnięcia prezydenta, a nie na odwrót — zaznaczył.

To nie prezydent będzie miał interes polityczny w tym, żeby w jakiś sposób uczestniczyć w polskim życiu politycznym. Naprawdę, interesem PiS i Zjednoczonej Prawicy jest to, by odwoływali się do tej prezydentury, by odwoływali się do tego czasu, by namawialiuważam, że tak powinni robić — oni powinni namawiać wręcz prezydenta do jakiejś aktywności — mówił szef Gabinetu Prezydenta.

Dodał  także, że „to jest oczywiste, że prezydent nie będzie uczestniczył w bieżącej polityce„. — Nigdy nie był politykiem partyjnym i nigdy już nie będzie — wskazał. Pytany o to, czy Andrzej Duda po zakończeniu kadencji nie będzie zainteresowany działalnością w żadnej partii politycznej, w tym przede wszystkim w Prawie i Sprawiedliwości, Mastalerek odpowiedział: — Myślę, że nie będzie.

Źródło: Onet

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Mocne słowa z Pałacu Prezydenckiego. To się opozycji nie spodoba

Reklama