0

Zaskakujący lider rankingu FIFA. Na którym miejscu jest Polska?

Reklama

Jak aktualnie wygląda ranking FIFA? Wielu fanów piłki nożnej może być w szoku. Na pierwszym miejscu nie jest Argentyna, która nota bene niedawno zdobyła mistrzostwo świata w Katarze.

Aktualnie na prowadzeniu w rankingu FIFA jest Brazylia. Drugie miejsce przypada Argentynie, która w 2022 roku zdobyła mistrzostwo świata. Podium zamyka Francja. Na którym miejscu jest aktualnie Polska, którą niedawno przejął Fernando Santos?

Reklama

POLECAMY TAKŻE: Jak Polacy oceniają przekop Mierzei Wiślanej? Są wyniki sondażu

Biało-czerwoni są aktualnie na 22 miejscu między Szwecją, która jest tuż za nami (24 miejsce) i Peru, które jest o jedno miejsce przed Polakami (21 miejsce). Stosunkowo nisko w zestawieniu jest reprezentacja Niemiec, która mocno zawiodła swoich fanów w trakcie mundialu w Katarze. Kadra naszych zachodnich sąsiadów jest dopiero na 14 miejscu. Co ciekawe, to tylko o jedno miejsce wyżej niż Meksyk (15 miejsce), który w Katarze nie wyszedł z grupy, w której mierzył się między innymi z Polską.

Reklama

Ranking FIFA

FIFA jest międzynarodowym organem zarządzającym związkową piłką nożną i tworzącą także światowe rankingi. Reprezentacje narodowe są uszeregowane według wyników w czteroletnich cyklach w oparciu o system punktowy.

POLECAMY TAKŻE: Lewandowski wraca na tarczy. Barca przegrywa z Bayernem

Ranking dotyczy wszystkich krajów na całym świecie i służy do określania rozstawienia na globalne wydarzenia, takie jak mistrzostwa świata lub kwalifikacje olimpijskie. Rankingi FIFA są także doskonałym źródłem informacji dla fanów, zawodników i trenerów.

Źródło: FIFA

Polecamy również przeczytać: 

Cios dla Nergala. Muzyk wyrzucony z siłowni

Kibic zakpił z Rybusa. Były reprezentant Polski odpowiedział

„Nikt nie dzwoni”. Co z Gikiewiczem w reprezentacji Polski?

Polskie próby zdefiniowania zjawiska występowania przestępczości zorganizowanej

Reklama