0

Zaskakujący polski akcent na Eurowizji. Zobaczyła go cała Europa (WIDEO)

Reklama

Eurowizja 2023 już za nami. Ostatecznie zwycięstwo w tym roku przypadło Szwecji, która była reprezentowana przez Loreen z utworem „Tattoo”. Reprezentantka Polski, czyli Blanka Stajkow ostatecznie zajęła 19. miejsce. W trakcie konkursu Eurowizji pojawił się pewien polski akcent, który wielu Polaków może dobrze pamiętać. O co dokładnie chodzi?

POLECAMY TAKŻE: Jan Englert usłyszał szokującą diagnozę. Poruszające słowa znanego aktora

Reklama

Konkurs Eurowizji w 2023 to już historia. Polska ostatecznie uplasowała się na 19. miejscu, lecz zdecydowanie bardziej występ naszej reprezentantki został doceniony przez widzów niż przez oceniające jury, co można było zauważyć przy przydzielaniu punktów.

POLECAMY TAKŻE: Niepokojący wpis Magdaleny Ogórek. Dziennikarka TVP skierowała ważny apel do fanów (FOTO)

Zwycięzcą konkursu okazała się tym razem Szwecja, która była reprezentowana przez Loreen, które zaprezentowała utwór „Tattoo”. Drugie miejsce zajęła Finlandia reprezentowana przez Jere Pöyhönen, znanego jako Käärijä, który zaśpiewał „Cha Cha Cha”. Podium zamknęła Noa Kirel z Izraela, która zaprezentowała piosenkę „Unicorn”.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca sytuacja w programie TVP. Prowadzący nagle pokazał wymowny gest (WIDEO)

Polacy oglądający sobotni konkurs Eurowizji mogli zauważyć pewien charakterystyczny akcent z naszego kraju w trakcie trwania muzycznego wydarzenia w Liverpoolu. W pewnym momencie tuż za prowadzącymi konkurs Eurowizji pojawiła się „Słowianka” znana z jednego z polskich utworów, który przed laty wystawiła Polska w konkursie Eurowizji.

Reklama

Eurowizja 2023: Polski akcent w trakcie wydarzenia

Chodzi oczywiście o piosenkę „My Słowianie – We Are Slavic” Donatana i Cleo, która była polską propozycją w trakcie konkursu Eurowizji w Kopenhadze w 2014 roku. W trakcie trwającego niespełna trzy minuty show widzowie z całej Europy mogli nie tylko posłuchać świetnego głosu polskiej wokalistki, lecz także podziwiać ubrane w ludowe stroje i ubijające masło na scenie tancerki.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

Teraz mimo upływu lat organizatorzy imprezy wrócili do tego występu i w pewnym momencie przed widzami ukazała się „Słowianka” ubijająca masło. Polski akcent w Liverpoolu skomentowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Cleo, która dziewięć lat temu reprezentowała nasz kraj.

Źródło: Twitter, Instagram, Eska

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany również w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama