0

Zatrzymanie Kamińskiego i Wąsika. Jest najnowsza informacja

Reklama

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali zatrzymani 9 stycznia bieżącego roku w związku z wyrokiem, który zapadł w sprawie „afery gruntowej” pod koniec zeszłego roku. Niedługo po zatrzymaniu prezydent Andrzej Duda poinformował o rozpoczęciu procedury ułaskawienia obu polityków.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Ostrzeżenie dla Tuska? Są wyniki nowego sondażu

Reklama

Z kolei dziś media poinformowały, że w piątek – 19 stycznia – z wizytą w zakładzie karnym w Przytułach Starych ma się pojawić prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. „To element wsparcia ze strony prezesa PiS dla obu byłych szefów CBA” – czytamy na ten temat na portalu „Interia”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Szokująca wiadomość obiegła media. Nie żyje znany polski aktor

Przypomnijmy, że do zatrzymania polityków z ramienia Prawa i Sprawiedliwości doszło we wtorek – 9 stycznia – w Pałacu Prezydenckim. Natomiast pod koniec zeszłego roku – 20 grudnia — Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik usłyszeli wyrok pozbawienia wolności wynoszący dwa lata w związku z tak zwaną „aferą gruntową”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Jest najnowszy sondaż poparcia. Wyniki wielu mogą zaskoczyć

Niedługo po zatrzymaniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika prezydent Andrzej Duda spotkał się z żonami obu polityków. Następnie głowa państwa poinformowała o rozpoczęciu procedury ułaskawienia względem byłych szefów Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Ważna wiadomość ze strony prezydenta. Jest komunikat

Mariusz Kamiński aktualnie przebywa w zakładzie karnym w Radomiu. Z kolei Maciej Wąsik został umieszony w zakładzie karnym w Przytułach Starych. Z nowych informacji, które przekazał portal „Interia” wynika, że Macieja Wąsika w piątek będzie się starał odwiedzić prezes Prawa i Sprawiedliwości — Jarosław Kaczyński.

Reklama

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zatrzymani

Prezes chce w ten sposób pokazać swoją solidarność z Maciejem Wąsikiem i Mariuszem Kamińskim i wywrzeć też większą presję na ministrze sprawiedliwości Adamie Bodnarze, by wreszcie podjął decyzję o ich uwolnieniu – poinformował w tej sprawie portal Interia.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zatrzymanie Kamińskiego i Wąsika. Są nowe informacje

Z dalszych informacji przekazanych przez portal Interia wynika, że na godzinę 18:00 przed budynkiem więzienia ma się odbyć protest.

Na godzinę 18 zaplanowany został protest przed budynkiem więzienia. Protesty sympatyków PiS przed zakładami karnymi, w których przebywają Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński trwają od momentu ich osadzenia – czytamy na interia.pl.

Źródło: Interia

POLECAMY RÓWNIEŻ: 

Co z Kamińskim i Wąsikiem? Są najnowsze informacje

Zaskakujący wpis Klarenbacha. Wszystko jest raczej jasne

Widzowie będą zachwyceni. Kolejny znany dziennikarz w TV Republika

Stanowcze słowa prezydenta. Chodzi o Kamińskiego i Wąsika

Jest reakcja ze strony prezydenta. Padła ważna wiadomość

Reklama