0

Zbigniew Ziobro napisał list do Szymona Hołowni

Reklama

Zbigniew Ziobro po wyborach, które odbyły się 15 października zeszłego roku – zniknął z przestrzeni publicznej. Po dłuższym czasie okazało się, że były szef resortu sprawiedliwości i były prokurator generalny walczy z chorobą nowotworową, która doprowadziła w jego przypadku do ograniczonej aktywności. Lider Suwerennej Polski miał zwrócić się za pośrednictwem listu do marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Jego treść opublikował portal „DoRzeczy”. Ziobro miał w nim podkreślić, że nie zamierza uchylać się od obowiązku i ma zamiar stawić się przed komisjami śledczymi.

Zbigniew Ziobro jeszcze do niedawna był bardzo mało aktywny w mediach i przestrzeni publicznej. W związku z tym coraz częściej zaczęły padać pytania i przypuszczenia na temat jego absencji. W końcu w połowie marca były minister sprawiedliwości za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował zdjęcie ze szpitalnego łóżka, do którego dodał opis na temat poważnej choroby, z którą rozpoczął walkę.

Reklama

Polecamy także: Jest zdecydowana decyzja prezydenta. Tak zareagował Tusk

Okazało się, że lider Suwerennej Polski 13 listopada odebrał wiadomość, z której się dowiedział, że zdiagnozowano u niego raka przełyku. W związku z diagnozą były prokurator generalny przeszedł operację. Z kolei w zeszłym tygodniu przed świętami Wielkanocnymi pojawił się ponownie w mediach z powodu akcji służb w związku z postępowaniem dotyczącym Funduszu Sprawiedliwości. Polityk skierował także list do marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

Reklama

Zbigniew Ziobro i list do Hołowni

W treści listu Zbigniew Ziobro miał podkreślić, że nie ma zamiaru uchylać się od obowiązku, który na nim ciąży i ma zamiar stawić się przed komisjami śledczymi.

— Oświadczam, że chciałem i chcę zeznawać przed komisjami śledczymi. Wbrew kłamliwej kampanii insynuacji i pomówień nigdy nie zamierzałem uchylać się od tego obowiązku. Zamierzam w wyczerpujący sposób przedstawić podejmowane przeze mnie działania jako Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego, w zakresie, w jakim pozostają w zainteresowaniu komisji. Mam ku temu silny dodatkowy powód, gdyż zawsze działałem zgodnie z prawem, a w wielu przypadkach moje decyzje zwiększały bezpieczeństwo Polaków

– napisał Ziobro.

To jednak nie wszystko. Lider Suwerennej Polski zaapelował o powołanie w ramach prac komisji – biegłych lekarzy, którzy mieliby wydać opinię na temat jego stanu zdrowia.

– Proszę również, by biegli wskazali najbliższy przewidywalny termin, w którym Zbigniew Ziobro będzie mógł być przesłuchany, bez szkody dla jego zdrowia i procesu leczenia, a zarazem w warunkach pozwalających na zachowanie swobodnej wypowiedzi

– czytamy.

Zbigniew Ziobro w latach 2015-2023 pełnił obowiązki ministra sprawiedliwości, a od 2016 do 2023 r. także obowiązki prokuratura generalnego. W 2012 roku stanął na czele nowej partii – Solidarna Polska, która w 2023 roku zmieniła swoją nazwę na Suwerenna Polska.

Źródło: wp, dorzeczy.pl

Stan zdrowia Ziobry. Polityk podjął ważną decyzję

Reklama