0

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Padły mocne słowa o Hołowni

Reklama

Rafał Ziemkiewicz na antenie Telewizji Republika wypowiedział się na temat nowego marszałka z ramienia Polski 2050 i Trzeciej Drogi – Szymona Hołowni.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Morawiecki zwrócił się do Hołowni. „Tu nie ma na co czekać”

Reklama

Nowa kadencja Sejmu już się rozpoczęła. Przyniosła ona wiele zmian. Jedną z nich jest wybór nowego marszałka polskiego Sejmu. W ostatnich latach obowiązki na tym stanowisku wykonywała Elżbieta Witek z Prawa i Sprawiedliwości, lecz już na samym początku nowej kadencji posłowie zadecydowali zmianie i wyborze lidera Trzeciej Drogi.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje znany polski aktor

Nowa kadencja Sejmu cieszy się również bardzo dużą oglądalnością na popularnej platformie „YouTube”. Z informacji przekazanych w tej sprawie przez portal „Interia” wynika, że jeszcze przed pierwszym posiedzeniem nowej kadencji kanał Sejmu na YT posiadał 45,9 tysiąca użytkowników. W momencie pisania tego artykułu jest to już 184 tysięcy.

W związku z tym polski Sejm powinien od YouTube otrzymać „srebny przycisk”.

POLECAMY TAKŻE: Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

— Ja już byłem w programie ze złotym przyciskiem –  skomentował sytuację marszałek Sejmu Szymon Hołownia. – Zobaczymy, co w tej kwestii się wydarzy. Ja się cieszę się z tych 100 tysięcy subskrybentów. Ludzie naprawdę interesują się tym, co się dzieje po 15 października – stwierdził. Zapowiadając wtorkowe posiedzenie, marszałek Hołownia zaapelował do Polaków, by zaopatrzyli się w popcorn, bo obrady mogą potrwać nawet do północy.

Reklama

Rafał Ziemkiewicz o Szymonie Hołowni

Rafał Ziemkiewicz na antenie Telewizji Republika wypowiedział się na temat nowego marszałka z ramienia Polski 2050 i Trzeciej Drogi – Szymona Hołowni. Skomentował między innymi wypowiedź polityka dotyczącą „popcornu”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

– Generalnie chodzi o coś głupiego. Trzeba uważać ze stosowaniem frazeologizmów. Zapewne marszałek Sejmu chciał powiedzieć, że będzie ciekawie. Jest za co krytykować Hołownię, niż za to – dodał.

Ziemkiewicz skomentował też rekordowe zainteresowanie obradami Sejmu. – To samo w sobie jest ciekawostką, że ludzie śledzą obrady Sejmu. To dobrze, niech patrzą. Będzie niestety dział się magiel. Nie spodziewam się tam niczego dobrego i ważnego. Już po pierwszych dniach, wycięciu PiS z prezydiów Sejmu i Senatu oraz komisji sejmowych widać, co będzie się działo – wskazywał.

Będzie nieustanna wojna. Szymon Hołownia nie potrafi się w tym jednak odnaleźć, bo jest sobą zachwycony. Został sprowadzony do roli pacynki PO. Nie wiem, czy jest tego świadomy. Pamiętam już o kilku osobach, które szybowały i nie obserwowały, co działo się za ich plecami. Żeby osiągnąć sukces, trzeba mieć jakąś rolą do zagrania. Ludzie patrzą na niego jak „nową jakość”, ale na razie ona się ogranicza do gestykulacji i artykulacji. Czym się różni PO od Polski 2050? Tym, czym Życie Warszawy od Trybuny Ludu. Treść taka sama, tylko forma inna – mówił Rafał Ziemkiewicz w TV Republika.

Źródło: Dorzeczy.pl, Interia

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Mocne słowa z Pałacu Prezydenckiego. To się opozycji nie spodoba

Reklama