0

Zła wiadomość dla Michała Rachonia. Nie brzmi to dobrze

Reklama

Z informacji przekazanych przez media wynika, że Katarzyna Gójska nie pojawi się już więcej na antenie Polskiego Radia – prywatnie jest to żona byłego dziennikarza Telewizji Polskiej — Michała Rachonia.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zamieszanie w TVP. Pojawiły się nowe nieoficjalne informacje

Reklama

W ostatnim czasie jednym z głównych tematów poruszanych w krajowych mediach jest temat dotyczący mediów publicznych. W grudniu minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz poinformował o swojej decyzji dotyczącej odwołania prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca decyzja ws. TVP. Jest reakcja z Pałacu Prezydenckiego

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, posiadającego 100% akcji w Spółkach, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych odwołał 19 grudnia 2023 roku dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek – czytamy w komunikacie na profilu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na portalu społecznościowym „X”.

Na tym jednak się nie skończyło. Tuż po Świętach Bożego Narodzenia – 27 grudnia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało komunikat szefa tego resortu – Bartłomieja Sienkiewicza ws. mediów publicznych.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z Klarenbachem? Dziennikarz opublikował niepokojące zdjęcie

—  W związku z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A – czytamy w komunikacie opublikowanym na portalu społecznościowym „X” (dawniej Twitter).

Zmiamy na samej górze mediów publicznych to jednak nie wszystko. Do radykalnych roszad dochodzi także w kadrach dziennikarskich. Z informacji przekazanych przez portal „Interia” wynika, że z Polskim Radiem pożegnała się Katarzyna Gójska – żona Michała Rachonia.

Reklama

Katarzyna Gójska znika z Polskiego Radia

Z informacji podanych przez media wynika, że Katarzyna Gójska – prywatnie żona Michała Rachonia – już nie pracuje w Polskim Radiu, z którym była związana przez 16 lat.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda TVP

Żona Michała Rachonia Katarzyna Gójska nie pracuje już w Polskim Radiu, z którym była związana od 16 lat. Informację tę potwierdziła rzeczniczka prasowa stacji. Dziennikarka współpracuje obecnie z innym medium – poinformował portal Interia.

Wiadomości na ten temat miał potwierdzić rzecznik prasowy Polskiego Radia – Monika Kuś w rozmowie z serwisem „Wirtualne Media”.

W Spółce mamy wielu świetnych dziennikarzy, którzy będą zajmowali się publicystyką na antenach Polskiego Radia – przekazała rzeczniczka.

Źródło: Interia

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Reklama