0

Zmiany w TVP. Pojawiły się nowe informacje

Reklama

W ostatnich dniach spore zmiany zachodzą w mediach publicznych, a w tym przede wszystkim w TVP. Z informacji przekazanych przez media wynika, że 26 grudnia doszło do wznowienia emisji kanału TVP3 w ramach pasma wspólnego.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z Klarenbachem? Dziennikarz opublikował niepokojące zdjęcie

Reklama

Od zeszłego tygodnia jednym z głównych tematów poruszanych w polskich mediach była sytuacja wokół mediów publicznych, a w tym także Telewizji Polskiej. W poprzednią środę po godzinie 11:00 przestał nadawać kanał informacyjny publicznego nadawcy — TVP Info. Nie działa także portal internetowy stacji. Po wejściu na stronę „tvp.info” jest przekierowanie na stronę „tvp.pl”.

Wcześniej minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję o odwołaniu prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z rządem Tuska? Pojawiły się nowe informacje

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, posiadającego 100% akcji w Spółkach, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych odwołał 19 grudnia 2023 roku dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek – czytamy w komunikacie na profilu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na portalu społecznościowym „X”.

Reklama

Wznowienie emisji TVP 3

Z informacji przekazanych przez portal „Wirtualne Media” wynika, że 26 grudnia po godzinie 10:00 doszło do wznowienia nadawania kanału TVP3.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda TVP

Telewizja Polska 26 grudnia po godz. 10.00 wznowiła nadawanie kanału TVP3 w ramach pasma wspólnego. Programy ośrodków regionalnych na razie nie wracają do ramówki – poinformował portal Wirtualnemedia.pl.

TVP3 wróciło na antenę ze zmienioną ramówką. W programie na 26 grudnia br. nie ma programów informacyjnych jak „Express regionów” czy „Dziennik regionów”. Pierwszą pozycją nadaną w TVP3 po powrocie stacji było „Rodzinne kolędowanie na Jasnej Górze” z 2019 r. – poinformował wspaniany portal.

Źródło: Wirtualne Media 

Foto: Adrian Grycuk, Wikipedia – tło

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Reklama