0

Znany dziennikarz zaatakował Straż Graniczną. Właśnie zapadł wyrok sądu

Reklama

Sąd Rejonowy w Sokółce wydał wyrok w sprawie dziennikarza radia TOK FM Piotra Maślaka. Dziennikarz został uznany winnym zniesławienia Straży Granicznej. Jednocześnie sąd umorzył warunkowo postępowanie na okres jednego roku.  Przedmiotem postępowania był wpis, który dziennikarz zamieścił za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

POLECAMY TAKŻE: To dlatego Fernando Santos został trenerem Polski? Przyjaciel 68-latka zdradza szczegóły

Reklama

Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej radia TOK FM wynika, że dziennikarz ma zamiar złożyć apelację od wydanego w jego sprawie wyroku.

Moim zdaniem to spełnia wszelkie przesłanki Slapp, czyli ukarania bez wyroku skazującego – komentuje Maślak, którego słowa przytacza portal „TOK FM”.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Sokółce wydał wyrok w sprawie dziennikarza Piotra Maślaka. Chodzi o jego wpis, który zamieścił za pośrednictwem mediów społecznościowych na temat Straży Granicznej.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Z informacji „TOK FM” wynika, że w swoim wpisie dziennikarz odnosił się do sytuacji mającej miejsce w Usnarzu na polsko-białoruskiej granicy.

Nie potrafię tego nazwać inaczej, strażnicy graniczni, którzy zabraniają dostarczyć wody i dopuścić lekarzy do uchodźców mogą sobie przyczepić naszywki SS. Tamci też wykonywali rozkazy. A jak Wam każą strzelać do uchodźców też wykonacie rozkaz? – miał napisać dziennikarz.

Reklama

Sąd Rejonowy w Sokółce skazał dziennikarza

Wpisem Piotra Maślaka był zbulwersowany minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, który prędko postanowił się do niego odnieść za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Nigdy nie będzie mojej zgody na szarganie dobrego imienia Straży Granicznej. Porównywanie formacji chroniącej granice Polski do zbrodniczej SS to podłość – podkreślił polityk i zapowiedział, że zawiadomi w tej sprawie prokuraturę.

Media podają, że zgodnie z wyrokiem sądowym Piotr Maślak ma wpłacić 3 tys. zł Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i ponieść 200 zł kosztów postępowania. Uznano go za winnego znieważenia Straży Granicznej, przy czym sprawę umorzono warunkowo na rok.

Źródło: TOK FM, Wirtualne Media

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem także z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama