0

Znany pisarz nie wytrzymał. Odpowiedział na słowa Hołowni

Reklama

Szymon Hołownia w poniedziałek został wybrany na nowego marszałka polskiego Sejmu. Wcześniej ta funkcja należała do polityk z ramienia Prawa i Sprawiedliwości — Elżbiety Witek. Lider Polski 2050 i Trzeciej Drogi zapowiedział, że będzie prowadził swój podcast. Na słowa Hołowni zaregował znany pisarz – Szczepan Twardoch. Co dokładnie napisał?

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Reklama

Wybory parlamentarne odbyły się już niemal miesiąc temu. Najwyższy wynik spośród wszystkich startujących ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami, lecz ostateczny podział mandatów poselskich spowodował, że jedynie utworzenie koalicji bądź przeciągnięcie na swoją stronę posłów innych ugrupowań dałoby formacji Jarosława Kaczyńskiego możliwość utworzenia rządu.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Warto przypomnieć, że Prawo i Sprawiedliwość w nowej kadencji polskiego Sejmu będzie posiadać 194 posłów. Koalicja Obywatelska otrzymała 157 mandatów,  Trzecia Droga 65 przedstawicieli w Sejmie, Lewica 26, a z kolei Konfederacja 18. W tej sytuacji najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest sformowanie większościowego rządu przez KO, Trzecią Drogę i także Lewicę bez Prawa i Sprawiedliwości i Konfederacji.

Reklama

Szymon Hołownia i reakcja Szczepana Twardocha

Wczoraj na marszałka Sejmu został wybrany Szymon Hołownia — lider Polski 2050 i Trzeciej Drogi. Polityk oznajmił, że marszałek Sejmu będzie występować w mediach i będzie prowadzić także swój podcast. Na te słowa postanowił zareagować w mediach społecznościowych znany pisarz – Szczepan Twardoch.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

Podkast? Czy marszałek Hołownia właśnie zapowiedział swój podkast? Szkoda, że nie poprosił o suba i lajka. Przed nami wspaniałe lata – napisał na portalu społecznościowym „X” (dawniej Twitter) Szczepan Twardoch.

Jeden z internautów napisał, że nie rozumie „oburzenia” że strony pisarza: – Absolutnie nie rozumiem oburzenia. Przez tyle lat chcieliśmy mieć większy dostęp do informacji z Sejmu, pada zapowiedź dot. tego realizacji, a ludzie kręcą nosem. Halo, mamy 2023 rok – czytamy.

Na ten wpis Twardoch odpowiedział, że: – Ja się nie oburzam, ja się śmieję. Dla Hołowni polityka to egotrip i vanity project, więc nic a nic ten podkast nie dziwi – napisał Twardoch.

Źródło: Twitter

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło również do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie także z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama