0

Znany polski aktor nie żyje. Pojawiły się nowe informacje

Reklama

Nie żyje znany polski aktor Paweł Sanakiewicz. W mediach pojawiły się nowe informacje na temat ostatniego pożegnania artysty.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Na to czekało wielu widzów TVP. Michał Rachoń przekazał ważną wiadomość [FOTO]

Reklama

Paweł Sanakiewicz urodził się 10 marca 1954 roku w Krakowie. Ukończył Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w 1978 roku. W 1994 roku otrzymał nagrodę prezydenta miasta Lublina w 1994 roku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Artysta otrzymał odznakę „Zasłużony Działacz Kultury” z okazji obchodów 109 rocznicy otwarcia gmachu Teatru im. Osterwy w Lublinie w 1995 roku. Z kolei sześć lat później odebrał Dyplom Uznania Zarządu Województwa Lubelskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

W trakcie swojej kariery Paweł Sanakiewicz występował w teatrach: Bagatela w Krakowie (1978-80), im. Słowackiego w Krakowie (1980-88), im. Osterwy w Lublinie (1990-2004), im. Żeromskiego w Kielcach (2006-2010). Natomiast od 2010 ponownie występował w Teatrze Bagatela w Krakowie.

Reklama

Nie żyje Paweł Sanakiewicz – nowe informacje

Paweł Sanakiewicz zmarł 8 września. O jego śmierci poinformował Teatr Bagatela za pośrednictwem mediów społecznościowych. Teraz placówka opublikowała nowe informacje dotyczące pogrzebu artysty, która ma się odbyć 18 września o godz. 11:00 w Krakowie na tamtejszym cmentarzu Rakowickim.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Smutna wiadomość. Nie żyje znana polska aktorka

Drodzy Przyjaciele! W holu Teatru Bagatela udostępniliśmy Księgę Kondolencyjną poświęconą zmarłemu 8 września wybitnemu aktorowi – PAWŁOWI SANAKIEWICZOWI. Wpisu do Księgi można dokonywać od dzisiaj do piątku w godzinach od 12.00 do 19.00. W sobotę i niedzielę Księga będzie dostępna na 2 godziny przed spektaklami. PAWŁA SANAKIEWICZA pożegnamy 18 września 2023 o godzinie 11. 00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie – poinformował Teatr Bagatela.

W trakcie swojej kariery aktorskiej Paweł Sanakiewicz wystąpił takich produkcji jak: „Miasto skarbów”, „Twarz”, „Klan”, „Pierwsza Miłość”, „Na Wspólnej”, „Złotopolscy”, czy również „Nie było słońca tej wiosny”. Zmarły artysta był również aktorem dubbingowym. Swojego głosu użyczył w bajce „Świnki” i „Podróże na burzowej chmurze”.

Źródło: Teatr Bagatela, Film Polski

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość także dla widzów Michała Rachonia. Doszło do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz także nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama