0

Znany polski aktor walczy z TVN. Sprawa jest poważna

Reklama

Popularny w swoim czasie polski aktor Sebastian Wątroba od dłuższego czasu walczy ze stacją telewizyjną TVN o tantiemy. Sporą popularność przed laty przyniósł mu jeden z seriali wspomnianej stacji – „W11 wydział śledczy”. Wątroba w rozmowie z portalem „Wirtualne Media” zdradził jak na tamten moment przebiegała sprawa.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

Reklama

Sebastian Wątroba dobrych parę lat temu zyskał popularność za sprawą gry w dość popularnym serialu paradokumentalnym emitowanym przez TVN – „W11 – wydział śledczy”. Wątroba wcielił się tam w samego siebie.

POLECAMY TAKŻE: Przykra wiadomość. Nie żyje popularny aktor znany z legendarnego filmu

Najpopularniejsze odcinki wspomnianej produkcji komercyjnej stacji telewizyjnej potrafiły przyciągnąć przed ekrany grono ponad 3 mln widzów. Niektóre cytaty z produkcji do dziś są spotykane w szeroko pojętej przestrzeni publicznej.

Jednak po dziesięciu latach w roku 2014 podjęto decyzję o zakończeniu produkcji dalszych jego odcinków. Po angażu do „W11” Sebastian Wątroba podjął bardzo ważną życiową decyzję. Mianowicie postanowił rzucić pracę w policji i został aktorem.

POLECAMY TAKŻE: Tego mało kto się spodziewał. Znana dziennikarka wraca do TVP

Co pewien czas media informują o nowych wiadomościach w sprawie Wątroby i inny aktorów, którzy weszli w spór z TVN i ZASP. Powodem sporu była wypłata tantiem, które, zdaniem aktorów – im się należą. Łącznie aktorzy paradokumentu żądają około 17 mln zł.

Reklama

Sebastian Wątroba o sporze z TVN

Sprawa jest nadal w Sądzie Okręgowym w Warszawie, chociaż trochę posunęła się do przodu. Został powołany biegły ds. wyceny materialnej, ZASP już nie kwestionuje tego, że nam się te tantiemy należą, zresztą w końcu po ośmiu czy dziewięciu latach naszej batalii pozwał TVN o tantiemy za kilka seriali paradokumentalnych, m.in. „W11 – Wydział Śledczy” na kwotę 80 mln zł od 2004 r – mówi gwiazdor serialu.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

Mamy informację, że jakieś pieniądze wpłynęły z TVN do ZASP, ale niestety związek jest tajemniczy i nie chce nam powiedzieć, ile pieniędzy, kiedy będą wypłacane i czy to jest to cała kwota, której się domagali. Nie wiem, na co czekają, podejrzewam, że na wycenę biegłego co do wysokości przynależnych nam tantiem – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Sebastian Wątroba.

Dodatkowo Sebastian Wątroba poinformował w rozmowie z portalem, że ZASP miało podjąć decyzję o pozwanie TVN o kilka seriali. W całej sprawie ma chodzić o o co najmniej kilkudziesięciu aktorów, którzy mieli nie otrzymać tantiem od popularnej stacji telewizyjnej.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Decyzja w TVP właśnie zapadła. Widzowie znanego programu będą zachwyceni [FOTO]

Aktor poinformował również, że że suma 17 mln zł za zaległe tantiemy została wyliczona na podstawie liczny emisji programów oraz „umowy, jaką ZASP miał zawartą z TVN”. – ZASP też przedstawił swoje wyliczenia.

W tej sytuacji oczekiwane są dalsze rozstrzygnięcia. Wątroba wspomniał także o powołaniu niezależnego biegłego, który wydał opinię.

Czekamy na rozstrzygnięcie. Myślę, że teraz bardziej co do wielkości tych tantiem niż zasadności pozwu. W sprawie było powołany niezależny biegły sądowy, który wydał opinię, potwierdzając, że paradokumenty są utworami audiowizualnymi, realizowaliśmy zadania aktorskie, jesteśmy twórcami i tantiemy są nam bezsprzecznie należne – mówi Sebastian Wątroba.

Źródło: Wirtualne Media, Onet

Foto: CC BY-SA 3.0 pl, Adrian Grycuk, Wikipedia

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama